Skip to content
Diyako

هتل دیاکو

آذربایجان غربی، ارومیه، بلوار جام جم (جاده بند)، هتل دیاکو
5/5

هتل دیاکو

آقای مهندس امیر جوشن، مالک هتل دیاکو، در یکی از خاندان های بزرگ ارومیه چشم به جهان گشود. او از کودکی در کنار پدر و برادر راه و رسم تجارت را آموخت. علاوه براثبات خود نه به عنوان وارث نام جوشن ، شخصیت مستقل امیر جوشن، به تدریج سبب شد که او علیرغم موفقیت در صنف طلا این پیشه را کنار گذاشته و زیر سایه پدر که تاجر بنامی بود وارد سایر بخش های اقتصادی شود. او پس از دوازده سال تجربه در بازار طلا وارد صنعت ساختمان سازی شد. دیری نپایید که امیر جوشن به نامی شناخته شده در صنعت ساختمان در شهر ارومیه و استان آذربایجان غربی شد. علاوه بر چندین واحد آپارتمان مسکونی و تجاری، ساختمان شعب مرکزی بانک های کارآفرین و مهر ایران نیز توسط او ساخته شدند.

با اینکه از نظر شغلی مهندس امیر جوشن جایگاه خود را پیدا کرده بود، همچنان درون خود خلإیی احساس میکرد. او باور داشت که در سایه او افراد بیشتری می توانند صاحب شغل شوند و با وجود مخالفت های اطرافیان شروع به ساخت هتل دیاکو پالاس در تفرجگاه بند کرد. تنها نصیحتی که حاج ذکریا جوشن پدر بزرگوار ایشان به پسر خود داشت این بود که “من این خاندان را پنجاه سال به جلو بردم، یا توهم آن را پنجاه سال به جلو ببر یا نگذار عقب برود.” این نصیحت در همه مراحل زندگی امیر جوشن با او همراه بوده و به او انگیزه داده است. پس از اتمام ساخت هتل دیاکو امیر جوشن نیز به این باور رسید که پنجاه سال خانواده را به جلو برده است و خانواده بزرگتری برای خود ساخته است. در اولین سال افتتاح این مجموعه بیش از پنجاه خانواده زیر سایه پر خیر این کارآفرین نیکنام، روزی بر سر سفره های خود میبرند.

کلنگ هتل دیاکو در سال 1395 بر زمین خورد و نهایتاً با کمک ایزد منان در سال 1401 ساخت بنا و تجهیز آن به پایان رسید. ایده آل گرایی مهندس امیر جوشن و استفاده از بهترین مصالح و بالاترین ضریب اطمینان، این هتل را از سایر هتل های شهر متمایز می کند. سیاست کلی مجموعه همیشه ترجیح کیفیت بر کمیت بوده و تلاش بر این بوده تا بهترین ها چه از نظر مصالح و مبلمان و چه از نظر پرسنل برای خدمت رسانی به میهمانان گرامی انتخاب شوند تا میهمانان و مسافران تجربه ای تکرار نشدنی از شهر ارومیه را با خود به یادگار ببرند. در این راستا زیرساخت فنی و تاسیساتی این هتل زیر نظر بهترین مهندسین و شرکت های داخلی و برندهای آلمانی و ایتالیایی به اجرا رسید. در راستای اشتغال زایی داخلی نیز تمامی مبلمان توسط بهترین هنرمندان ارومیه و با مرغوب ترین متریال ساخته شد. همچنین برای بهره گیری از دید زیبای رو به تفرجگاه بند و کوه های زیبای ارومیه اولین روف گاردن هتلی در استان در این هتل طراحی و ساخته شد. طراحی و ساخت تمام مجموعه از اولین مراحل تا انتخاب پرسنل زیر نظر آقای مهندس جوشن انجام شد و برای انتخاب و آموزش پرسنل به منظور انتخابی تخصصی تر و برپایه شایسته سالاری همکاری با جناب آقای علی اکبر مومنی از مدیران بنام هتلداری در کشور در اواسط پاییز 1401 شروع شد. انتخاب پرسنل در چندین مرحله و از بین بیش از پانصد مصاحبه صورت گرفت و آموزش ها در زمستان 1401 به پایان رسید. هتل در نهایت در نوروز 1402 افتتاح گردید.

به مدیریت: امیر جوشن

دسته بندی ها:

کلمات کلیدی:

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است


ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مکان های مشابه

ارومیه، خیابان شهید منتظری، کوچه شهید نوری، پلاک ۸
ارومیه، ابتدای خیابان طالقانی
ارومیه خیابان ولفجر نرسیده به تقاطع میثم