ارومیه، شهر عاشقان والیبال

تاریخچه و افتخارات والیبال ارومیه

از سال‌ ۱۳۴۵ که به مرور ارومیه وارد تیمداری در والیبال ایران شد تیم‌های مختلف با نام‌هایی متفاوت به عنوان اسپانسر حامی باشگاه والیبال ارومیه شدند. از پاس ارومیه تا مقاومت، از سمن سو تا آذر پیام، از پگاه ارومیه تا فولاد و نهایتاً شهرداری ارومیه، تعدادی از نام‌هایی بوده‌اند که نماینده ارومیه تاکنون به خود دیده است. والیبال ارومیه تاکنون نام خود را با پشیبان‌های مالی زیادی تغییر داده است. تیم ارومیه در اولین دوره لیگ کشوری والیبال (جام پاسارگاد) در سال ۱۳۵۴ با نام تیم پاس رضاییه در مسابقات شرکت کرد و به مقام هفتمی کشور رسید.

ارومیه از دیرباز به پایتخت والیبال آسیا و شهر عاشقان والیبال مشهور است و رشته ورزشی والیبال قدمت بسیار دیرینه ای در این شهر تاریخی کهن و مرزی دارد به طوری که عشق به والیبال در رگ و خون همه مردم این شهر جاری است. آنچه که نام ارومیه را در بین اهالی ورزش تداعی می‌کند، پر افتخار ترین رشته تیمی ایران در عرصه بین‌المللی یعنی والیبال است این رشته پرطرفدار در ارومیه از دهه ۳۰ جای خود را در دل مردم این شهر باز کرد آنچنان که در طول این ۶۰ سال در کوچه و خیابان‌ها و روی زمین‌های خاکی و آسفالت شاهد آن هستیم که نوجوانان و جوانان ارومیه با دو میله یک توپ و یک تور در حال والیبال بازی کردن هستند. قدمت والیبال در ارومیه از یک سو و استعدادهای ناب والیبالی در این شهر باعث شده که همواره بازیکنان زیادی از ارومیه راهی تیم ملی شود و حتی چندین بار در ادوار مختلف برخی بازیکنان در قامت کاپیتانی تیم ملی بدرخشند. واليبال اروميه همواره چه در زمينه باشگاهي و چه در عرصه ستاره سازي در تيم هاي ملي فعاليت ديرينه اي دارد و چند سالي است كه با تيم داري باشگاه شهرداري اروميه موقعيت منسجم تري به خود گرفته است.

يدالله كارگرپيشه آغازگر حضور واليباليست هاي اروميه اي در تيم ملي بود كه توانست در دهه 40 به عنوان اولين ملي پوش واليبال اين شهر مطرح شود. محمود محب ، ابراهيم وطن پرست، عزيز پرتوي، رسول بنايي كيا، رحيم قارصي، مجيد ساداتي، جاويد محسني نيا، ساسان خداپرست، عبدالرضا عليزاده، ميلاد عبادي پور و ميرسعيد معروف از جمله ديگر بزرگان واليبال اروميه بودند كه توانستند درتيم ملي خوش بدرخشند و نامي در واليبال كشور براي اين شهر و دياركسب كنند.

تیم والیبال شهرداری ارومیه

سال ۱۳۹۰ شروع فعالیت باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه بود. تیم والیبال شهرداری ارومیه از آنموقع تا به الان همواره با تمام قوا در تمامی دوره های برگزار شده ی لیگ برتر والیبال کشور حضور داشته است که در ادامه ی مطلب به دستاوردهای تیم شهرداری ارومیه نیز پرداخته میشود.

ورزشگاه تیم والیبال شهرداری ارومیه

ورزشگاه غدیر ارومیه معروف به سالن درنا (دورنالار یوواسی)، محل تمرین و میزبانی مسابقات رسمی باشگاه والیبال شهرداری ارومیه است.

لقب های تیم والیبال شهرداری ارومیه

دورنالار و آذربایجان آسلانلاری از لقب های معروف تیم والیبال شهرداری ارومیه است.درنا اسمی است که ریشه ترکی دارد و به معنی پرنده ای بزرگ با پاهای دراز و گردن بلند است و آسلان نیز همچنین اسمی در زبان ترکی به معنی شیر (سلطان) است.

بها و نحوه خریداری بلیط بازی های تیم شهرداری ارومیه

به نقل از پیمان رضایی مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه؛ امسال بهای بلیط برای تماشای دیدارهای خانگی تیم والیبال این باشگاه در لیگ برتر کشور، بدون هیچ تغییری نسبت به سال گذشته ۵۰ هزار ریال /پنج هزار تومان/ است. علاقه مندان می‏توانند از باجه های بلیط فروشی سالن 6 هزار نفری غدیر نسبت به خرید بلیط اقدام نمایند.

آخرین نقل و انتقالات تا دی ماه 98

طبق آخرین نقل و انتقالات تا کنون (دی ماه 1398) پیمان اکبری با حضور در تمرینات شهرداری ارومیه، به عنوان سرمربی این تیم‌ معرفی شد. همچنین پوریا فیاضی دریافت قدرتی زن تیم ملی کشورمان با حضور در ارومیه رسما به تیم شهرداری این شهر پیوست. همچنین پس از آنکه جذب جواد کریمی در پست پاسور برای ارومیه‌ای‌ها با موفقیت همراه نشد، این تیم در دور رفت با مشکلاتی در این پست مواجه بود و مسئولان این تیم پرطرفدار برای تقویت پست پاسور، چهارشنبه 4 دی ماه با علیرضا بهبودی، پاسور باتجربه و سابق تیم‌ ملی تا پایان فصل به توافق رسیدند.

دست‏اوردهای تیم والیبال شهرداری ارومیه

تیم والیبال شهرداری ارومیه در اولین سال حضور خود در لیگ برتر والیبال مردان فصل 1390 توانست رتبه سوم مشترک را به همراه تیم پیکان تهران کسب نموده و اولین کاپ و مدال (برنز) را در اولین سال حضور خود در تیمداری والیبال را کسب نماید.همچنین در سال 1394 تیم والیبال شهرداری ارومیه توانست مقام نائب قهرمانی در لیگ دسته یک کشور را کسب کند.

Recommended Posts

هیچ دیدگاهی ثبت نشده است


ثبت دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *